انجمن دانشجويان زيست شناسي ايران

نسخه‌ی کامل: چند سوال از کامپیوتر
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام.

من برای کار با کامپیوترم به چند تا مشکل برخورد کردم. لطفا اگه از دوستای گلم کسی می تونه ، من را راهنمایی کنه.

1. چطور میشه برنامه هایی که تو صفحه استارت نشون داده میشه را ویرایش کرد؟ می دونم چطور پاکشون کنم اما نمی دونم چطور برنامه جدیدی بذارم.

2. در قسمت برنامه های کنار ساعت چند برنامه پر کاربرد دارم اما زیر فلش هستند و باید هر بار فلش را بزنم تا نشون داده بشند. یک روشی را می دونم اما همه آیکون ها نشون داده میشند. امکان نشون دادن فقط چند تا آیکون خاص وجود داره؟ (ویندوزم xp هست)

3. بعد از نصب کردن مرورگر opera همه برنامه و صفحات اینترنتی با این نرم افزار باز میشند. مرورگر را هم که حذف میکنم، با internet explorer باز میشند. چطور میشه کاری کرد که با فایرفاکس باز بشند؟

4. چطور میشه درایوها را دفرگمنت کرد؟

5. چطور برای کامپیوتر یوزرنیم جدید بسازم؟
(۹۲/۱/۸ ۰۴:۱۸ عصر)zoologist نوشته بودند: [ -> ]سلام.

من برای کار با کامپیوترم به چند تا مشکل برخورد کردم. لطفا اگه از دوستای گلم کسی می تونه ، من را راهنمایی کنه.

1. چطور میشه برنامه هایی که تو صفحه استارت نشون داده میشه را ویرایش کرد؟ می دونم چطور پاکشون کنم اما نمی دونم چطور برنامه جدیدی بذارم.

سلام.
آیکون های سمت چپ رو می تونید با زدن remove from this list حذف کنید. برنامه های پایین خط کشیده شد رو می تونید با حذف و جایگزینی عوض کنید،به بالای خط هم می تونید با کشیدن برنامه و رها کردن در اون قسمت یا زدن pin to start menu آیکون جدید اضافه کنید.

قسمت راست استارت منو فقط قابل حذفه فکر کنم. همشون هم پر کاربرد و ضروری هستند. از سرچ گرفته تا کانکشن ها و کنترل پنل.(چرا حذف کنید؟!) برای حذف کردنشون روی تسک بار کلیک راست کنید، properties رو بزنید. تب start menu، کلید customize و در پنجره جدید تب advanced. از این صفحه تیک ها رو بردارید یا گزینه ها رو عوض کنید.

(۹۲/۱/۸ ۰۴:۱۸ عصر)zoologist نوشته بودند: [ -> ]2. در قسمت برنامه های کنار ساعت چند برنامه پر کاربرد دارم اما زیر فلش هستند و باید هر بار فلش را بزنم تا نشون داده بشند. یک روشی را می دونم اما همه آیکون ها نشون داده میشند. امکان نشون دادن فقط چند تا آیکون خاص وجود داره؟ (ویندوزم xp هست)

روی تسک بار ، راست کلیک کنید. properties رو بزنید. از اون پایین customize رو بزنید. با توجه به نیازتون گزینه های always hide و always show رو بزنید.

(۹۲/۱/۸ ۰۴:۱۸ عصر)zoologist نوشته بودند: [ -> ]3. بعد از نصب کردن مرورگر opera همه برنامه و صفحات اینترنتی با این نرم افزار باز میشند. مرورگر را هم که حذف میکنم، با internet explorer باز میشند. چطور میشه کاری کرد که با فایرفاکس باز بشند؟

برای اسناد ذخیره شده روی فایل کلیک راست کنید، open with بعدش choose program. از صفحه باز شده مرورگر رو انتخاب ، تیک اون پایین رو بزنید و ok.
برای تغییر مرورگر پیشفرض، از استارت منو، گزینه set program access and defaults رو باز کنید (سمت راست منو هست. همون قسمتی که میخواید حذفشون کنید Bio (7) ).
از پنجره باز شده روی فلش custom کلیک کنید. از قسمت choose a default web browser مرورگر مورد نظرتون رو انتخاب کنید. البته این رو هم بگم که بعضی از برنامه ها مثلا شیلتر فکن ها (!) اکثرا اینترنت اکسپلورر رو ابتداً باز می کنند و نمیشه عوضشون کرد.

(۹۲/۱/۸ ۰۴:۱۸ عصر)zoologist نوشته بودند: [ -> ]4. چطور میشه درایوها را دفرگمنت کرد؟

روی درایو کلیک راست. گزینه properties. از منوی tools گزینه defragment now رو بزنید. برای دیفرگمنت کردن باید حداقل 15% فضای خالی داشته باشه اون پارتیشن و بسته به حجم هم خیلی طول می کشه. تقریبا باید از شب تا صبح گذاشت واسه دیفرگمنت شدن.

(۹۲/۱/۸ ۰۴:۱۸ عصر)zoologist نوشته بودند: [ -> ]5. چطور برای کامپیوتر یوزرنیم جدید بسازم؟

برای ساختن یوزر جدید از استارت منو، روی عکس بالا (شبیه آواتاره) کلیک کنید. تو صفحه باز شده از اون بالا، home رو بزنید، و گزینه create a new account رو بزنید و بسازید. البته میشه هم از control panel (که بازم سمت راست استارت منو هست) گزینه user accounts رو بزنید و به همین شکل اکانت جدید بسازید.
خیلی خیلیییییییییی ممنون.
(۹۲/۱/۸ ۰۹:۱۸ عصر)zoologist نوشته بودند: [ -> ]خیلی خیلیییییییییی ممنون.

خواهش میشه! Bio (17)
سلام
منم یه سوال دارم لطفا
sign out که یک گزینه کنار shut down هست یعنی چی؟Blush
فک کنم برای خروج از اکانت و log in شدن با اکانت دیگه ویندوز هست.
احتمالا همون کاری رو میکنه که گزینه switch user انجام میده.
(۹۲/۹/۱ ۰۱:۴۵ عصر)admin نوشته بودند: [ -> ]فک کنم برای خروج از اکانت و log in شدن با اکانت دیگه ویندوز هست.
احتمالا همون کاری رو میکنه که گزینه switch user انجام میده.

ممنون من همش فک میکردم یه چیزی مث استند بای باشه ؟
(۹۲/۹/۱ ۱۲:۲۶ عصر)پیچک نوشته بودند: [ -> ]سلام
منم یه سوال دارم لطفا
sign out که یک گزینه کنار shut down  هست یعنی چی؟Blush

سلام
این مورد بیشتر در مواردی کاربرد داره که در یک کامپیوتر که به یه شبکه از نوع Client/Server لاگین کرده بخواهین خارج بشین.
نشت یا Session ایجاد شده برای کاربر رو حذف می کنه.
با تشکر از شما بابت ایجاد این تاپیک مفید
لینک مرجع